Jak se balí balíky?
Pro naše lidi poněkud vyššího věku není posílání zásilek poštou ničím novým a neznámým. Ti totiž doposud pamatují doby, kdy tu nic lepšího než pošta nebylo a kdy byly takové zásilky něčím naprosto běžným, o čemž se učili již na základní škole. A ani pro generace mladší není pošta zase až tak docela neznámý pojem, ačkoliv tato už dávno ztratila své výsadní postavení.
Ale v jednom se starší generace od té mladší přece jenom odlišovat bude, jakkoliv se tyto rozdíly postupem doby a prozřením mažou.
Zatímco pro starší generaci znamenalo poslání nějaké větší zásilky poštou (nebo později podobnou kurýrní službou) za dob ‚minula‘ a vlastně i ‚současna‘ vesměs sehnání nějaké kartonové škatule, do které se zasílaná věc vložila, nevyužitý prostor se vyplnil zmačkanými novinami nebo jiným vycpávkovým materiálem, vše se obalilo balicím papírem a přelepilo dejme tomu izolepou, dnes už se k témuž úkolu přistupuje jinak.
Dnes je onen právě popsaný způsob balení často nahrazen něčím všestranně dokonalejším. Říká se tomu plastová obálka 2pack a jedná se o více než zdařilou náhradu původně používaných materiálů.
Proč že se plastové obálky tak úspěšně prosazují a vytlačují klasické metody balení, jaké nás provázely životem odedávna?
- Jsou odolné, a co se tohoto ohledu týká, lze si vybrat z různě silného materiálu podle toho, jaká pevnost je optimální.
- Lze zvolit variantu s uchem i bez.
- Zásilku lze dovnitř jednoduše vložit a zalepit, což je tu daleko snazší než při použití papíru.
- Odpadá tu potřeba vycpávat nevyužitý prostor uvnitř zásilky, tato je tak menší, lehčí a zákonitě se za ni zaplatí i méně na poštovném.
- Tento obal je nepromokavý, není se tak třeba obávat zvlhnutí či ušpinění obsahu. Je tedy ideální třeba na textilie či tiskoviny, ale pochopitelně nejen ty.
- A tyto obálky jsou uvnitř černé, nikdo nepovolaný tak pohledem nezjistí, co se v tom kterém balíku skrývá.
A právě proto porážejí tyto plastové varianty papírovou konkurenci na celé čáře. A nikdy už tomu zřejmě nebude jinak.