Veřejné wifi = naši nepřátelé
Pokud se někdy připojujeme na veřejnou síť, ostatně jako každý druhý, nebudeme si lhát, chceme zkrátka rychle informace, co nejdříve a ať to netrvá moc dlouho. Ať už je to kavárna, hotel, náměstí nebo dokonce i město, vždycky se najde nějaká ta free wifi, která vám poskytne toliko kýžené spojení se světem informací a radostí. Pokud se však nechceme připravit o veškeré informace a osobní údaje, nedej bože data nebo něco jiného, určitě budeme věnovat pozornost následujícím detailům.
1) Název a jméno
Pokud se možná nalézá stejná síť pod skoro identickým jménem na jednom místě, možná je tu menší problém, neboť se za tu pravou síť může někdo vydávat. A nemusí to být zrovna přátelská postava, může to být také kriminálník, který se snaží vylákat vás připojit se na danou síť a trošku vás poškádlit, ukrást nějaká cenná data a nebo jednoduše shromáždit všechno, co jde, aby to pak mohl prodat reklamním a marketingovým společnostem – nebere v úvahu nic dramatičtějšího.
2) Nepříhodné místo
Často se stává, že některé wifi, ke kterým se naše chytré mobily a počítače, připojují automaticky, nalézají na místech, která bychom nečekali. Je pravda, že pokud máme nějaký ten signál, už je to něco jiného, avšak bychom měli brát extra zřetel, pokud se to jedná o skutečně nepravděpodobné místo jako nějaká kavárenská síť, pokud jste v jiném městě, což je krajně podezřelé pro každého rozumně uvažujícího člověka.
3) Veřejné sítě obecně
Největším zabijákem soukromí a za tím si člověk stojí. Pokud je něco nebezpečnějšího než veřejná síť, je to právě možná ten osudový mužík anebo hackerka, která se za tu veřejnou síť vydává.
Ono není radno podceňovat to, ale taky se toho tak úplně bát, neboť je jasné, že vyhýbat se nabízenému signálu zkrátka nejde do nekonečna. Občas si prostě potřebujete zjistit polohu, nějakou tu informaci a některým je i celkem jedno, jestli jejich data někdo čte. Určitě se ale s panickým strachem nebojte připojovat na veřejné sítě.